INFOPEDIA

Intel Core i7-860

obrazek   Většího z dvojice předních výrobců procesorů, giganta, firmu Intel, znají všichni, kdo se alespoň občas setkají s výpočetní technikou. Procesor Intel Core i7–860S je jedním z produktů této firmy. Patří do rodiny procesorů pro základní desky vybavené soketem LGA1156. Jedná se o zástupce střední třídy procesorů a je určen pro širokou veřejnost, kde není kladen důraz na extrémní výkon v důsledku vysoce taktovaným jádrům.

Jádro procesoru nese kódové označení Lynnfield a je vyráběno pokročilým 45nm výrobním procesem. Procesor disponuje čtveřicí fyzických jader s podporou Simultaneous Multi-Threadingu (SMT), tedy možností zpracovávat více instrukcí najednou. Každé z jader je taktováno na 2.533 GHz.


obrazek

Stejně jako u procesorů pro patici soket LGA1366 je i v případě Core i7 pro LGA1156 integrován paměťový řadič přímo do čipu. V tomto případě se jedná o dvoukanálový řadič pamětí typu DDR3 a konkrétně u modelu Core i7–860S jsou podporovány paměťové moduly s rychlostí až 1333MHz.


obrazek

Procesor je dále vybaven 8MB vyrovnávací paměti třetí úrovně (L3 Cache) a každé z fyzických jader disponuje 256kB vyrovnávací paměti úrovně druhé (L2 Cache). TDP udávané výrobcem činí u tohoto modelu 82 W a jedná se o model se sníženou spotřebou (LowPower).

core player 1.3.6 ke stažení


««« Předchozí text: Verbatim Gigabit NAS 500 Gib a 1 TiB Následující text: Asus G73JH-TZ002Z »»»

mortus | 28. 1. 2010 Čt 09.34 | Hardware | trvalý odkaz | tisk | 319x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.