WebMan verze 3.00
Systém s názvem webMan je český open source redakční systém (CMS). Využívá spojení technologií PHP+MySQL, JavaScript, CSS a HTML. Slouží ke snadné správě obsahu internetové stránky (blogu, menšího zpravodajského serveru apod.). Obsahuje zabudovaný WYSIWYG systém – what you see is what you get – tj. co vidíš, to dostaneš. Proto není k obsluze systému nutná znalost žádného programovacího (v případě HTML značkovacího) jazyka. Jde samozřejmě vypnout.
WebMan
To, že je vhodný i pro nepříliš zkušené uživatele, však neznamená, že by měl až tak omezené možnosti – pro pokročilejší uživatele nabízí například možnost spouštění php kódu a podobně. Nejlepší způsob, jak prozkoumat jeho možnosti, je vyzkoušet ho.
Správa obsahu a jeho členění
Samotná správa obsahu probíhá přes administraci – jedné s nejdůležitějších částí systému. Obsah webového serveru spravovaného systémem webMan je členěn na sekce, kategorie a články. Sekce představují jakoby jednu samostatnou stránku, kategorie obsahují články a články obsahují perex (úvod, text který má čtenáře upoutat) a obsah.
WebMan
Funkce administrace
Administraci vám usnadňují funkce jako například: upload souborů, blokování uživatelů podle IP adresy, automatické funkce řazení menu, téměř všudypřítomná textová nápověda, kontrola formuláře ještě před odesláním, funkce pro odesílání hromadných e-mailových zpráv a další…
WebMan
Z pohledu čtenáře
Pro čtenáře vznikne z kombinace kvalitně psaného obsahu a dobrého motivu vzhledu velice přehledná stránka, ve které orientace nečiní problémy. Pokuď něco hledá, může použít funkci vyhledávání (fulltext). A když se čtenář anonym zaregistruje, stane se právoplatným registrovaným čtenářem (viz. níže).
Registrovaní uživatelé
Uživatel, který se zaregistruje, získá svůj profil a možnost zasílat komentáře. Zaregistrovaní uživatelé se dělí na čtenáře, redaktory a administrátory. Čím větší hodnost uživatel má, tím více funkcí systému je mu přístupných.
Jazyková podpora
Veškeré texty, popisky a dialogy jsou soustředěny v jednom speciálním souboru, což znamená, že není problém přeložit systém do jiných jazyků, aniž by se muselo zasahovat přímo do zdrojových souborů systému.
tagy: webman, sunlight cms
««« Předchozí text: RS2 Následující text: Event Viewer »»»
Learzi | 22. 7. 2006 So 23.36 | CMS | trvalý odkaz | tisk | 1102x
Komentáře k textu
- Formulář pro nový komentářCo takhle uvést adresu homepage? Tady: