INFOPEDIA

WebMan verze 3.00

Systém s názvem webMan je český open source redakční systém (CMS). Využívá spojení technologií PHP+MySQL, JavaScript, CSS a HTML. Slouží ke snadné správě obsahu internetové stránky (blogu, menšího zpravodajského serveru apod.). Obsahuje zabudovaný WYSIWYG systém – what you see is what you get – tj. co vidíš, to dostaneš. Proto není k obsluze systému nutná znalost žádného programovacího (v případě HTML značkovacího) jazyka. Jde samozřejmě vypnout.

WebMan

WebMan

To, že je vhodný i pro nepříliš zkušené uživatele, však neznamená, že by měl až tak omezené možnosti – pro pokročilejší uživatele nabízí například možnost spouštění php kódu a podobně. Nejlepší způsob, jak prozkoumat jeho možnosti, je vyzkoušet ho.

Správa obsahu a jeho členění

Samotná správa obsahu probíhá přes administraci – jedné s nejdůležitějších částí systému. Obsah webového serveru spravovaného systémem webMan je členěn na sekce, kategorie a články. Sekce představují jakoby jednu samostatnou stránku, kategorie obsahují články a články obsahují perex (úvod, text který má čtenáře upoutat) a obsah.

WebMan

WebMan

Funkce administrace

Administraci vám usnadňují funkce jako například: upload souborů, blokování uživatelů podle IP adresy, automatické funkce řazení menu, téměř všudypřítomná textová nápověda, kontrola formuláře ještě před odesláním, funkce pro odesílání hromadných e-mailových zpráv a další…

WebMan

WebMan

Z pohledu čtenáře

Pro čtenáře vznikne z kombinace kvalitně psaného obsahu a dobrého motivu vzhledu velice přehledná stránka, ve které orientace nečiní problémy. Pokuď něco hledá, může použít funkci vyhledávání (fulltext). A když se čtenář anonym zaregistruje, stane se právoplatným registrovaným čtenářem (viz. níže).

Registrovaní uživatelé

Uživatel, který se zaregistruje, získá svůj profil a možnost zasílat komentáře. Zaregistrovaní uživatelé se dělí na čtenáře, redaktory a administrátory. Čím větší hodnost uživatel má, tím více funkcí systému je mu přístupných.

Jazyková podpora

Veškeré texty, popisky a dialogy jsou soustředěny v jednom speciálním souboru, což znamená, že není problém přeložit systém do jiných jazyků, aniž by se muselo zasahovat přímo do zdrojových souborů systému.

tagy: webman, sunlight cms


««« Předchozí text: RS2 Následující text: Event Viewer »»»

Learzi | 22. 7. 2006 So 23.36 | CMS | trvalý odkaz | tisk | 1081x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář
reaguj[1]
BaTeCzKo web 23. 7. 2006 Ne 18.08

Co takhle uvést adresu homepage? Tady:

webman.webzdarma.cz

:-)
Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.