INFOPEDIA

Program pine

Program pine umožňuje využívat možnosti elektronické pošty prostřednictvím menu s pomocí bohaté nápovědy. Program je založen na koncepci přístupu k různým schránkám (folders). Vedle klasických schránek pro roztřiďování došlých zpráv umožňuje používat další schránky: pro nově došlou poštu, pro odeslané zprávy.

Program pine též umí zároveň prostřednictvím protokolu IMAP přistupovat ke schránkám, které jsou umístěny na dalších počítačích. Jako schránky se též jeví neadresné diskusní skupiny (news). Použití schránek na jiných počítačích a news si musí uživatel sám nakonfigurovat, není to součástí standardní konfigurace programu pine.

Na každé obrazovce je na spodních dvou řádcích nápověda, která uživateli ukazuje nabídku voleb dostupných v příslušném okamžiku. Součástí je i velmi bohatý kontextový help. Přístup k helpu je závislý na konkrétní obrazovce, buď pomocí klávesy <?> nebo kombinací <Ctrl><G>.

Spouštění programu pine závisí na konkrétní konfiguraci unixového počítače, nejobvyklejší je pomocí příkazu pine, popř. /usr/local/bin/pine. Na počítači ho lze spustit i příkazem pine odkukoliv, existuje-li symbolický link. Program pine se ukončuje volbou Q (quit).

Aby bylo možno volat Pine z jakéhokoliv adresáře, musíme vytvořit symbolický link. Ten vytvoříme příkazem:

ln -s /usr/local/bin/pine /usr/bin/pine


««« Předchozí text: Microsoft Works 8 Následující text: Prostředky výpočetní techniky »»»

Learzi | 27. 3. 2008 Čt 15.51 | Software | trvalý odkaz | tisk | 395x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.