INFOPEDIA

Kybernetické systémy

obrazek   V oboru kybernetických systémů s automatickou organizací se ve světě usilovně pracuje. Značná část úsilí vynakládaného na tento obor je podnícena významem, který se přikládá vojenským a ekonomickým aplikacím teorie automatické organizace.

Jako perspektivu je možno vidět použití této teorie při automatickém řízení složitých technologických procesů s mnoha parametry, při modelování dynamických procesů v ekonomii, při řízení rozlehlých systémů aj.

Při rychlém a přitom ještě počátečním rozvoji tohoto oboru by bylo možno mít za to, že není ještě účelné publikovat knihu z tohoto oboru, zvláště když zkušenosti s kybernetickými systémy s automatickou organizací je málo a také počet popsaných pokusů s modelováním takových systémů je dosud skrovný. Naproti tomu je možno zastávat názor, že právě v tomto rychle se rozvíjejícím oboru je třeba se pokusit o určité uspořádání toho, co je o těchot systémech známo, poukázat na některé přístupy k této problematice a zdůraznit některá hlediska, o nichž lze předpokládat, že budou užitečná pro další práci v tomto oboru.


««« Předchozí text: Symboly v definici syntaxe SQL Následující text: HERI Editor 2.0.2 »»»

Learzi | 8. 3. 2008 So 20.56 | Kybernetika | trvalý odkaz | tisk | 509x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.