INFOPEDIA

Vypnutí Windows XP

obrazek   Vypnutí Windows XP je jedním ze způsobů jak ukončit práci s tímto operačním systémem. Vypnutí je funkce, který zajistí bezproblémové ukončení běžících procesů a vypnutí hardware počítače.

Vypnutí provedeme přes tlačítko Start a dále tlačítko Vypnout. Toto tlačítko poskytuje možnost vypnutí nebo restartování počítače a pro přechod do pohotovostního režimu nebo režimu spánku. Dialog pro vypnutí lze vyvolat také stiskem klávesy z pracovní plochy.


obrazek

Před ukončením Windows by neměl být přihlášený žádný jiný uživatel. Při ukončení Windows s přihlášenými uživateli nebude rozpracovaná práce uložena a data budou ztracena.


obrazek

Vypnout – ukončí Windows a vypne počítač (počítače ATX). U starších počítačů a u počítačů s nenastaveným režimem řízení spotřeby zobrazí obrazovku s výzvou pro ruční vypnutí počítače. Na mnoha novějších počítačích lze ukončit Windows a vypnout počítač pomocí stisku tlačítka pro vypnutí počítače. Tím je dán pokyn k ukončení Windows a vypnutí počítače. U starších počítačů tlačítko ukončí okamžitě přívod proudu a data budou ztracena s možným rizikem poškození systému (nastavení akce provedenou po stisku tlačítka Power lze provést v nastavení řízení spotřeby).

tags: vypnutí hesla do windows uprava registru, registr


««« Předchozí text: XSL Následující text: Export MySQL databáze »»»

Learzi | 18. 1. 2008 Pá 10.27 | Windows | trvalý odkaz | tisk | 564x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.