INFOPEDIA

Apache

Apache HTTP Server je softwarový webový server s otevřeným kódem pro Linux, BSD, Microsoft Windows a další platformy. Vývoj Apache začal v roce 1993 v NCSA (National Center for Supercomputing Aplications) na Illinoiské univerzitě. Původní jméno projektu bylo NCSA HTTPd. Hlavní úlohu ve vývoji sehráli Brian Behlendorf a Cliff Skolnick, kteří založili e-mailovou konferenci a začali sběr úprav.

První veřejná verze s označením 0.6.2 byla vydána v dubnu 1995. Následovalo kompletní přepsání kódu a založení Apache Group, která je dnes základem vývojářského týmu. Od dubna 1996 byl Apache nejpopulárnější server na internetu. V květnu 1999 běžel na 57 % všech serverů a v listopadu 2005 jeho používanost dosáhla 69 % (výsledky měření Netcraft). Název vznikl z anglického slovního spojení „A patchy server“ (záplatovaný server). Jako indiánský symbol je ve znaku ptačí pero. V současné době dodává prohlížečům na celém světě většinu internetových stránek.

Apache je jeden z nejpopulárnějších a nejpoužívanějších serverových aplikací umožňující přijímat od klientů požadavky na portu 80 a dalších, a následně interpretovat obsah souborů ze serveru pomocí WWW (World Wide Web).

Pro provoz tohoto software stačí obyčejné PC s alespoň 32-bitovým procesorem o frekvenci 66 Mhz a více, a dostatek operační paměti. Dále je nutné mít na počítači nainstalován nějaký operační systém, který je Apachem podporován (Unix, Linux, BSD based OS, nebo i MS Windows).

indiánské symboly


««« Předchozí text: Delphi Následující text: Wap »»»

Learzi | 6. 7. 2006 Čt 16.12 | Software | trvalý odkaz | tisk | 572x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.