INFOPEDIA

Delphi

Delphi je vývojový nástroj firmy Borland a Inprise (což jsou dva stejné názvy pro stejnou firmu), umožňující velice jednoduše a efektivně vytvářet aplikace pro operační systém Windows. Nejnovější verze si poradí se všemi nejrozšířenějšími verzemi Windows.

Jedná se o objektové programování (viz kapitola Objektové programování), užívá se zde jazyku Object Pascal, to je nástavba známého jazyka Turbo Pascalu. Delphi se vám snaží programování jak jen to jde zjednodušit, prostě jen vizuálně navrhujete vzhled aplikace a Delphi si sami dopňují zdrojový kód, na rozdíl například od jazyka C++.

Delphi 4

Borland Delphi 4

Delphi jsou založeny na objektově orientované architektuře. Nejlépe je si to představit, tím že na formulář pouhým kliknutím myši umisťujete komponenty (textová pole, nápisy, tlačítka), ke kterým potom pouze dopíšete, co mají dělat. Dalším věcí která je důležitá je to, že v Delphi se programuje pomocí událostí. Každá komponenta má několik možných událostí, které když nastanou tak se vykoná příkaz, který je napsaný ve zdrojovém kódy. Jako názorný příklad by mohlo posloužit tlačítko, které má ukončit aplikaci. Když se na takovéto tlačítko klikne, nastane událost onClick a provede se např. příkaz Application.Terminate, tedy ukončení aplikace.

tags: delphi 7 na vistu, kalkulačka komplexních čísel delphi, komplexni kalkulacka


««« Předchozí text: Access Následující text: Apache »»»

Learzi | 6. 7. 2006 Čt 16.07 | Software | trvalý odkaz | tisk | 729x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.