INFOPEDIA

CryptoWorks

obrazek   CryptoWorks je kódovací systém pro příjem sateltiních programů, který byl vyvinut firmou Philips a v roce 2006 zakoupen nizozemskou společností Irdeto. Irdeto současně pracovala na svém vyspělejším a bezpečnějším systému pod názvem Irdeto PI-sys (Irdeto).

Vývoj dvou systémů je však nákladný a proto společnost Irdeto oznámila ukončení podpory kódovacího systému CryptoWorks k 31. 12. 2012.

Signál satelitní televize nerespektuje státní hranice a je proto třeba zajistit, aby program, mající vysílací práva jen pro území určitého státu, nemohl být přijímán na území státu jiného. Proto se signál kóduje a následně, pomocí čipové karty a dekodéru, znovu dekóduje.

Kódovací systémy CryptoWorks využívala a dosud ještě využívá například satelitní společnost Skylink, která působí i na území České republiky. Plánované ukončení podpory systému CryptoWorks neznamená pro zákazníky Skylinku – uživatele karet CryptoWorks – žádnou změnu. Jejich karty budou i nadále fungovat (i po 31. 12. 2012).


««« Předchozí text: Samsung UE32C6000 Následující text: SatElita 2000 HD economy »»»

Learzi | 29. 5. 2010 So 11.04 | TV - Video - DVD | trvalý odkaz | tisk | 442x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.