INFOPEDIA

Windows Media Player 10

Program Windows Media Player 10 je integrovaný přehrávač médií, který umožňuje vyhledávat a přehrávat soubory a také vzít si digitální zábavu kamkoli s sebou. Je určen pro počítače se systémem Windows XP a širokou škálu přenosných zařízení.

K vlastnostem minulé verze přidává podporu MP3 souborů a podporu prodeje digitální hudby po internetu. Až na několik vylepšení v ergonomii, podporu přenosných přehrávačů a zjednodušení ovládání zůstávají další vlastnosti beze změn. Přehrávač je tedy určen jak pro přehrávání, tak i pro správu lokálních souborů. Dále přehrává internetová rádia a streamovaná multimédia a je postaven na technologii DirectShow. Podporuje formáty Real Audio, Real Video, MPEG-1, MPEG-2, MP3, WAV, AVI, MIDI, MOV, VOD, AU, Video CD, CD audio, Quicktime a konečně vlastní Windows Media (dříve NetShow). Pokud pro některý formát nemáte kodek, program se jej sám pokusí automaticky stáhnout z internetu. Oblíbené skladby a klipy je možno přidat do záložek pro rychlé a snadné přehrání. Při tvorbě komprimovaných formátů využívá buď kodeků Windows Media 9 nebo MP3 v přednastavené kvalitě 128, 192, 256 a 320 kb/s.


««« Předchozí text: Corel Painter Essentials 3 Následující text: Překladové slovníky Lingea »»»

key | 25. 8. 2008 Po 21.08 | Multimédia | trvalý odkaz | tisk | 299x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.