INFOPEDIA

PhpMyAdmin

obrazek   Pro jednoduchou správu MySQL databází se používá nástroj PhpMyAdmin. PhpMyAdmin je Open Source program napsaný v PHP, který umožňuje zálohování, vytváření tabulek, vkládání, editaci a mazání záznamů v tabulkách, vytváření databází apod. PhpMyAdmin je pokročilý standardizovaný administrační nástroj pro kompletní správu MySQL systému přes webové rozhraní. Usnadňuje správu databází ostříleným vývojářům i začátečníkům.

Vyspělé grafické rozhraní, které tento nástroj poskytuje pro MySQL, činí z phpMyAdmin neocenitelný nástroj pro výojáře MySQL i pro webové vývojáře.

PhpMyAdmin je nástroj napsaný v jazyce PHP umožňující jednoduchou správu obsahu databáze MySQL prostřednictvím webového rozhraní.

Projekt založil Tobias Ratschiller (zakladatel softwarové firmy Maguma) v roce 1998, od projektu ale v r. 2000 odstoupil. V roce 2001 skupina tří vývojářů (Olivier Müller, Marc Delisle a Loïc Chapeaux) na projekt navázala a začala vydávat nové verze.

V současné době umožňuje vytvářet/rušit databáze, vytvářet/upravovat/rušit tabulky, provádět SQL příkazy a spravovat klíče. Jedná se o jeden z nejpopulárnějších nástrojů pro správu databáze. Je k dispozici v 52 jazycích.


««« Předchozí text: PHP Následující text: CMS WebCreator »»»

Learzi | 6. 7. 2006 Čt 17.01 | Software | trvalý odkaz | tisk | 2217x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.