INFOPEDIA

CMS WebCreator

Redakční systém pro automatizovanou správu obsahu (CMS) založený na PHP a MySQL. Vznikl v roce 2005. Mezi jeho hlavní výhody patřily snadná instalace, jednoduché ovládání a vysoké možnosti nastavení vzhledu.

Systém umožňoval:
vkládat, upravovat a mazat články
vkládat, upravovat a mazat novinky
vkládat, upravovat a mazat rubriky
vkládat, úpravovat a mazat postranní boxy
vkládat, úpravovat a mazat autory
přidělovat různá práva autorům
nahrávat soubory do databáze a přidat je k článkům
listovat seznamem článků po libovolném počtu záznamů
zobrazovat libovolný počet novinek na titulní straně
sledovat počet přečtení článku přes počítadlo
nastavit celý systém z jediného souboru config.php


Ukázka webu v RS WebCreator

Ukázka webu v RS WebCreator


Tento redakční systém byl vhodý hlavně pro blogy a pro menší projekty.


Jeho autorem byl Jan Ježek.

V srpnu roku 2005 byla vydána nová verze 1.1. vytvořená v PHP 4.2.3 a MySQL 3.23.39. Uživatelská část byla plně validní XHTML 1.1 a CSS 2.1, administrační část zatím těmto standardům nevyhovovala.

V roce 2006 vznikla další verze přejmenovaná na Prime CMS. Autor dal na svých stránkách uživatelům k dispozici demoverzi pro testování.


««« Předchozí text: PhpMyAdmin Následující text: Google PageRank™ »»»

Learzi | 6. 7. 2006 Čt 17.04 | CMS | trvalý odkaz | tisk | 7437x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář
reaguj[1] Kde
Tom 8. 7. 2006 So 20.02

Muzete tu hodit odkaz na autorovy stranky?

reaguj[2] Historie
David mejl web 15. 7. 2006 So 09.09

Jednou jsem taky začínal hladat RS pro svůj web a našel jsem zmiňovaný WEBCREATOR, systém validní nikdy nebyl a už asi ani nebude. Obsahoval spoustu chyb které se do určitě míry daly opravit, jiné nešly, musela by se předělat koncepce celého systému. Autor nejenže nedokázal opravit chyby, ale vůbec nereagoval na uživatelské dotazy. V momentě kdy se ztratily i jeho stránky a byly nefunkční jsem pátral fultextem po internetu a zmiňovaného autora jsem našel i pod jinými RS, které tvořil dříve a samozřejmě pod jinými názvy. A zase se po něm slehla zem. Takže všem, kteří se dostali až sem: WEBCREATOR JE MRTVÝ. Doporučuji tyto stránky: RS2 kde najdete opravdu uživatelsky přívětivý Redakční systém vhodný i pro blog. Jestli chcete recenzi, tady něco najdete: Recenze

reaguj[3]
Anonym mejl 22. 7. 2006 So 15.50
reaguj[4]
Petr 29. 9. 2006 Pá 09.23

To je fakt záhaný autor – skoro by šla o něm napsat celá kniha :D „A zase se po něm slehla zem.“ Ten to ale umí – co :D Rád bych sním někdy chtěl udělat rozhovor.. Ale díky němu jsem se dostal do poznání jiné „nové“ sféry internetu.

reaguj[5] Upgrade
David mejl 8. 12. 2006 Pá 19.33

No já jsem ho taky dříve používal a dokonce jsem si ho i vylepšil o další funkce a opravil různé chyby. Takže kdyby někdo chtěl vyzkoušet, můžu poskytnout.

reaguj[6]
Inspirum mejl web 11. 12. 2006 Po 19.57

Spíš bych chtěl ten Prime CMS ikdyž nejel. Říkalo se že by se celej musel přepsat.

O ten bych zájem měl! Měl jsem ho ale jak si kdysi dávno jsem ho smazal. Aspoň myslím.

Taky jsem si udělal spoustu úprav :D Ještě ho používám v 2007 už nebudu. Ještě ho často vidím na spoustě stránek. Je to blázen že to nechal plavat ikdyž neměl na to čas,. Možná nebyl dobrej programátor ale podlemě se určiitě zlepšoval. Vyvinul celkem fajn RS kdyby tehdá ten Prime CMS vydal a pokračoval v něm. Hmm bylo by na světě něco hezkýho. Ještě často tet na JPW vidím jak se po ním ptají lidé.

reaguj[7]
alex banet mejl 12. 12. 2006 Út 02.10

jak tedy „říkáš“ přidávám ke kritice web guláše i své inicialy…

reaguj[8] Stene z mrtvích?
Inspirum mejl web 13. 12. 2006 St 14.11

Včera jsem skusil nabídnout Jan Ježek – 20 000kč za pokračování PrimeCMS. Napsal mi abych mu přesnou nabítku upřesnil. Chtěl bych se zeptat jestli má cenu vytahovat mrtvolu z mrtvích?

Chtěl bych slyšet nějaký odborný posudek. Spíše jestli někdo nestudoval nové zdrojové kody PrimeCMS.

Věřím že by byl zase obrovský zájem ale nevím jestli by to dokázal ten systém natolik spravit aby byl i odolný injection útokům.

reaguj[9]
Bára 30. 12. 2006 So 03.56

přidejte sem linky na ty vaše rozšíření a vylepšení WebCreatoru, určitě se najdou zájemci, kterým stále ještě tenhle systém vyhovuje, moc děkuju :-)

reaguj[10] EE
Inspirum mejl 4. 1. 2007 Čt 15.58

Kdybch dal ty mí veylepšeniny tak to nikdo nepochopí jak to ovládat jak to psat je to složitý. Třeba má vylepšeninu že udělám že článek bude vydaný ale v žádné sekco ho nenajdete protože na něj může vést jen odkaz.

reaguj[11] Trapák!
Johnz 9. 1. 2007 Út 21.09

Tohle je jen přejmenovaná kopie velice kvalitního dodnes pravidelně upgradovaného systému od Juneaua text odkazu, který dává systému mnoho a mnoho času zatímco tenhle ubožák to u něj jen stáhnul a šíří to dál pod svým jménem. Využívá Juneaovi dobroty že poslal takhle kvalitní systém do světa zadarmo… ;-)smutné :-(

reaguj[12] Inspirace
Dj' Frodo mejl web 23. 1. 2007 Út 09.52

Zde dávám linky na své práce s použitím RS Webcreator!! Skautský oddíl Fr3aks Old Place Neni to nic světobornýho ale úpravy na něm sou a to si myslím zě docela velký!! v případě těch skautů už to v podstatě webreator není. Podobá se jen vzhledem a administrací, jinak je téměř jinej!!
8-)

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.