INFOPEDIA

Instalace CMS RS2 verze 5.2

obrazek   Instalace redakčního systému spočívá v posloupnosti několika následných kroků, které je třeba udělat, aby se CMS systém podařilo zprovoznit a bylo v něm možno publikovat webové stránky na internetu.

Populární systém pro blogování RS2 můžeme zprovoznit přímo na vzdáleném webovém serveru nebo neprve na lokálním počítači s tím, že odladěnou a funkční instanci přeneseme přes FTP na web a pak donastavíme potřebné parametry. Obě cesty jsou možné, záleží na každém uživateli, jakou možnost si zvolí.


obrazek

Z domovský stránek systému si stáhneme aktuální instalační balíček. K verzi 5.2, ke které je tento návod určen, byla poslední verze vydána 18. března 2008. Zazipovaný archiv rozbalíme na lokální disk nebo do kořenového adresáře na hostingovém serveru.


obrazek

V případě, že skripty nahráváme přímo na remote server, musíme změnit atributy souborů a adresářů. K tomu je možno využít funkce FTP klienta, například Windows Commanderu.

Pro spuštění instalačního procesu musíme mít nejdříve založenu MySQL databázi. Před jejím zakládáním si promysleme, jak se tato databáze bude jmenovat. Jméno databáze je jeden z důležitých parametrů, které budeme později potřebovat.


obrazek

Pro založení a správu databáze můžeme využít nástroj PhpMyAdmin. Databáze musí být na začátku prázdná. Tabulky budou vytvořeny teprve instalačním procesem. Pokud by jste v této fázi, tedy ještě před instalací, naimportovali do databáze tabulky z jiné databáze, neproběhla by instalace systému korektně – nevytvořili by se některé indexy a tabulky a do administrace systému by nebylo možné se přihlásit.

Proto je nutné mít na začátku prázdnou databázi a její strukturu nechat vytvořit instalačním skriptem. Teprve po dokončení instalace můžeme data do databáze naimportovat ze souboru, který jsme získali exportem jiné databáze.

Pokud export z jiné databáze nemáme, a začínáme stránky teprve tvořit od nuly, data se do ní budou vkládat teprve v průběhu práce s redakčním systémem.


Jakmile máme databázi založenu, můžeme spustit instalační skript. Stačí, když do řádku Adresa v prohlížeči, zadáme URL internetového serveru na kterém bude naše webová prezentace, případně adresu našeho lokálního umístění stránek.


obrazek

Spustí se průvodce instalačním procesem.

Nyní postupujte podle instrukcí v samostatných článcích, které jsou uloženy pod těmito odkazy:

První krok – zadání údajů o databázi
Druhý krok – vytvoření konfiguračního souboru
Třetí krok – vytvoření tabulek

Pokud vše proběhlo bez problémů, můžete složku /instalace/ vymazat a vrátit se na úvodní tránku webu. Dokud bude tato složka existovat, budete na ni neustále přesměrováváni, její odstranění je tedy nezbytné.


obrazek

Po dokončení instalace se můžeme přihlásit do administrace. Pokud máme soubor s exportem databáze z jiného webu, můžeme ho nyní naimportovat (musí ale souhlasit struktura databáze!).

tags: instalace cms


««« Předchozí text: Magix Samplitude Následující text: Služba Nápověda a odborné pomoci »»»

Learzi | 28. 1. 2008 Po 12.36 | Internet | trvalý odkaz | tisk | 435x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!



Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.