INFOPEDIA

Rocková encyklopedie 2.0

obrazek   Tento prográmek je českého původu a je vytvořen v prostředí databázového programu FoxPro. To znamená, že je určen pro DOS a ovládání tohoto programu tomu odpovídá – je značně nepohodlné a strohé – myší si tady moc nepoklikáte.

Program spíš připomíná jednoduché účetnictví, než encyklopedii. Je zde obsaženo 1133 hesel (stav k verzi 2.0), což není zas tak málo, a stojí 480,– Kč. Vzhledem k „nestravitelnému“ prostředí se mi to zdá být relativně hodně.


obrazek

Nicméně je třeba zmínit, že program se dodává i ve verzi Plus, která je za 525,– Kč a ta obsahuje navíc i evidenci domácí audiotéky. Myslím si, že kombinovat tyto dvě funkce, totiž encyklopedii a evidenci nosičů, není moc dobré řešení, na evidenci je spíš asi lepší použít specializovaný program. Nicméně program asi má své příznivce, protože autor neustále pokračuje v jeho vývoji. Zkrátka – doba počítačů 286 / 386 a DOSu ještě zdaleka neminula ! Výhodou je, že ovládání je v češtině.

+ relativně hodně hesel
+ snadné a rychlé vyhledávání
+ vše je v češtině
- žádné obrázky
- žádné zvukové ukázky
- žádná možnost aktualizace

Autor programu: Jaroslav Tůma


««« Předchozí text: Rock Discoghraphy Následující text: Rock Album 2000 »»»

Learzi | 2. 1. 2010 So 17.24 | Multimédia | trvalý odkaz | tisk | 564x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.