INFOPEDIA

DVD rekordér LG RHT498H

obrazek   Jednotlivé modely rekordéru LG nabízejí průměrnou kvalitu obrazu, ale jednoduché a pohodlné ovládání. Liší se pouze velikostí pevného disku. Nejlevnější model LG RTH 497H nabízí nejmenší kapacitu 160 GiB, střední model LG RHT498H disponuje diskem o velikosti úložného prostoru 250 GiB a nejvyšší model LG RHT499H má disk 320 GiB.

Tyto tři modely jsou odstupňovány také cenově. Nejnižší číslo v označení modelu znamená nejmenší kapacitu disku a také nejlevnější cenu, a naopak.


obrazek

Tyto rekordéry umožňují ukládání obrázků, hudby a videa (DivX) na pevný disk. Časové programování prostřednictvím elektronického programového průvodce. Umožňují automatické retroaktivní nahrávání.

Přístroj LG RHT498H je moderní stolní DVD rekordér v černém provedení s vestavěným pevným diskem o kapacitě 250 GB. Rekordér disponuje hybridním tunerem, který dovoluje příjem jak analogových, tak i digitálních televizních stanic. Samozřejmostí je HDMI rozhraní vylepšené o technologii pro zvýšení rozlišení na 1080p, které umožňuje digitální přenos dat mezi rekordérem a obrazovkou a tím špičkovou kvalitu obrazu a zvuku.


obrazek

Užitečná je také funkce současného zachytávání videa na pevný disk nebo DVD a zároveň přehrávání jiného zdroje ve stejný okamžik. Zařízení dokáže reprodukovat všechny běžně používané formáty obrazu a zvuku včetně oblíbeného formátu DivX s podporu titulků s českou diakritikou. Na přední stranu přehrávače lze také připojit flash disk USB2.0 kompatibilní, ze kterého je pak možné přehrát jeho obsah.


obrazek

Plusy a mínusy:

+ Tento přístroj je ve všech funkcích absolutně bezhlučný.

– Kvalita obrazu ve srovnání s rekordéry některých jiných značek (Pioneer, Panasonic) je pouze průměrná. Na druhou stranu cena oproti těmto značkám je zhruba poloviční.

– Nelze jakkoliv setřídit digitální kanály a tudíž se příliš nehodí třeba pro rodiče, kteří byli zvyklí přepínat pomocí číselných tlačítek(na 1 CT1, na 2 CT2 .....atd.).

– Při nahrávání televizního pořadu lze sledovat jiné nahrané pořady z disku, ale soubory uložené jako Divx ne.

– Je nutné vybrat poměr stran nahrávky, nebere si jej z nahrávaného programu, programy 4:3 nahrané v režimu 16:9 mají pak „rozpláclé huby“.

– Pokud je připojen k televizi, která je přepnutá na nestandarní formát obrazu (zoom), horní část menu s ikonami není viditelná (asi to neni špatná vlastnost přímo rekordéru, ale není to moc příjemné).

– nejdou spouštět filmy z externího HDD,protože to podporuje jen FAT 16 nebo FAT32, ale klasicke flashky fungují bez problemů.


««« Předchozí text: Myš Následující text: Ionizace »»»

key | 21. 12. 2009 Po 17.30 | TV - Video - DVD | trvalý odkaz | tisk | 402x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.