INFOPEDIA

Redirect

Tento typ útoku (většinou) předpokládá ovládnutí nějakého systému. Jde v podstatě o to, že jakmile se někomu podaří ovládnout váš systém, může na něm spustit program, který přijímá požadavky útočníkova systému a posílá je na další, útočníkem specifikovaný systém, bez ohledu na to, jde-li o operační systém Windows či UNIX.

Cílový systém se samozřejmě chová tak, jakoby požadavek přijímal od vašeho počítače. Představte si například, že útočník pomocí vašeho počítače skenuje porty serveru americké armády (trošku nadnesený příklad, ne však nemožný). Server si pak samozřejmě myslí, že sken provádíte vy, a podle toho může i reagovat. Nebo se může například jednat o server vašeho zaměstnavatele. Poté, až dojde k nějaké krádeži dat, budete prvním podezřelým. Pokud je útočník zkušený, jistě si dá pozor, aby na vašem počítači nezanechal žádné stopy, navíc je docela pravděpodobné, že nebudete jediným ovládaným systémem na cestě mezi útočníkem a jeho cílem. Jedinou účinnou obranou je nepouštět útočníka do systému. O tomto tématu jsme se bavili v minulém dílu našeho seriálu.


««« Předchozí text: K:CMS Následující text: HP LaserJet 1000W »»»

key | 14. 9. 2008 Ne 22.20 | Bezpečnost | trvalý odkaz | tisk | 326x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.