INFOPEDIA

Miranda 0.3.3.1

Miranda je jednou z nejznámějších a také nejpoužívanějších alternativ k ICQ. Jedná se o takový typ instant messengeru, se kterým můžete používat více protokolů. Kromě ICQ zvládá Miranda totiž i AIM, IRC, Jaber a MSN protokoly. Práce se seznamem kontaktů není špatná, ale někomu bude chybět řazení do skupin a obecně převládá pocit menší přehlednosti. Posílání zpráv je v pořádku. Dlouhé zprávy nečinily Mirandě žádné problémy.

Chválíme funkci posílání zprávy více osobám. Jednoduše si označíte všechny uživatele, kterým chcete psát, a pak se jim všechny zprávy posílají automaticky. Jedná se o skutečně praktickou funkci, kterou však najdeme také v ICQ, byť trochu jinak provedenou. Bohužel při psaní zpráv není možné nastavit žádný jiný druh písma nebo barvu pozadí. Funkcí v základní verzi Mirandy mnoho není. Dokáže odesílat a přijímat soubory, ale to je kromě psaní zpráv bohužel asi tak vše. Další funkce se přidávají pomocí plug-inů, kterých je na internetu dostatek. Miranda v této verzi není systému nikterak na obtíž a nezatěžuje ho. Po většinu času se spokojí se 4 MB v operační paměti a procesor vytěžuje taktéž minimálně. Miranda je vhodná především pro nenáročné uživatele, kteří potřebují jen posílat a přijímat zprávy bez dotěrné reklamy. Vhodná je také pro uživatele se slabšími počítači, protože není tak náročná na výkon.


««« Předchozí text: Norton Internet Security 2009 Následující text: AmaroK 1.3.6 »»»

key | 28. 8. 2008 Čt 21.25 | Internet | trvalý odkaz | tisk | 178x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.