INFOPEDIA

ICQ 2003b Pro

Tato verze ICQ se dá považovat za přímého následovníka původní verze ICQ. Podoba seznamu kontaktů se již delší dobu nezměnila. Jména, tedy přesněji nicky, lze řadit podle abecedy nebo podle statusu (on-line/off-line/nerušit). Práce se skupinami je také dobrá, kromě existujících skupin můžete vytvářet i další. Psaní zpráv má některá úskalí. Nutným zlem je všudypřítomný reklamní banner, dále omezení v podobě šířky okna zprávy – okno totiž nejde zmenšit na velikost menší, než je právě zobrazený banner. V praxi se jedná o hodnotu zhruba 400 pixelů.

Imitace zvuku psaní na stroji je sice zajímavá, ale po několika minutách omrzí či spíše začne obtěžovat a raději ji vypnete. Při psaní můžete používat kontrolu pravopisu, omezujícím faktorem je však chybějící podpora češtiny. Hezky řešené je používání smajlíků, které jsou však ve značné míře kompatibilní právě jen s ICQ. Dobrá by byla podpora odesílání zpráv třeba pomocí dvojitého stisku klávesy Enter. Alternativou jsou klávesové kombinace ALT+S a Ctrl+Enter. To ostatně hodně záleží na zvyku. Některým uživatelům jsou bližší zkratky používané v ICQ a dvojitý stisk klávesy Enter. Užitečné je počítání již napsaných znaků a ani poslání velmi dlouhé zprávy nečiní žádné potíže. Možnosti nastavení jsou jen průměrné. Nechybí důležité funkce, jako je seznam ignorovaných uživatelů, visible/invisible list. Možnosti grafického nastavení jsou slušné. Na internetu je dostupné dostatečné množství skinů a většinu barev je také snadné pozměnit. O přídavné funkce není ICQ 2003b nikterak ošizeno. Nechybí IP telefonie, videohovor, podpora e-mailů a SMS, integrace do MS Outlooku, sdílení souborů a další podpůrné funkce. Přestože je ICQ Pro 2003b dobře odladěný program, občas se mu nevyhnou problémy s chybně načteným seznamem kontaktů apod. Velkou nevýhodou zůstávají nároky na systém. Obsadit v operační paměti 15 – 30 MB není pro ICQ problém. Pro ty, kteří mají 512 MB RAM či více, to nepředstavuje problém, nicméně méně vybaveným uživatelům to příliš radosti neudělá. Všudypřítomná reklama také na oblibě nepřidá. Komu ICQ vyhovuje, určitě jej měnit nebude. Má spoustu vlastností, na které mnoho uživatelů nedá dopustit. ICQ ve verzi Pro by však potřebovalo radikální změnu – oživení, aby utíkající uživatele přilákalo zpět. ICQ 2003b umožňuje komunikovat také s AOL uživateli.


««« Předchozí text: Jak vytvořit šablonu v Joomle Následující text: Obsah DVD Chipu 8/2008 »»»

key | 3. 8. 2008 Ne 21.21 | Internet | trvalý odkaz | tisk | 402x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.