INFOPEDIA

Google Earth

Google Earth (GE) není vlastní aplikací internetové společnosti Google, ale jedná se o pokračování produktu Keyhole, který byl k dispozici již v dřívějších dobách, ale za peníze. Google rychle aplikaci přizpůsobil svým požadavkům tak, aby odpovídala firemní strategii jak ovládáním, tak přítomnými funkcemi.

Instalace programu má 10,5 MB, takže je každému jasné, že do této velikosti se podrobná mapa světa vejít nemůže. V instalaci tak naleznete jen samotný program, který neobsahuje žádné mapy. Ty se do programu streamují až v průběhu ovládání. Pro správné fungování programu je tedy potřeba, aby byl počítač připojen k internetu. Připojujete-li se modemem, rychlost načítání dat bude žalostná. Únosné minimum je 256 kb, výrobce doporučuje 768 kb. Program se distribuuje ve čtyřech verzích. Na Chip DVD naleznete verzi free, která je k dispozici bezplatně pro nekomerční užití. Verze Plus stojí 20 USD, komunikuje s GPS, podporuje tisk obrázků ve vysokém rozlišení. Profesionální verze Pro již vyjde na 400 USD, ale s úspěchem ji mohou používat geodeti, architekti nebo konstruktéři. Umožňuje totiž zobrazit nejrůznější vrstvy a statistické informace. Korporační verze Enterprise se prodává individuálně velkým společnostem, které možnosti programu využijí.


««« Předchozí text: Foxit Reader 2.2 Následující text: Fine Reader 8.0 »»»

key | 18. 8. 2008 Po 20.59 | Internet | trvalý odkaz | tisk | 311x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.