INFOPEDIA

TrueCrypt 6.1a

obrazek   Program TrueCrypt umí zašifrovat data na virtuálních discích nebo fyzických oddílech pevných disků. Neoprávněný uživatel, který nezná příslušné heslo, nemá k souborům na šifrovaných discích přístup, ani je v systému nevidí. TrueCrypt je rovněž schopen zašifrovat data na přenosných USB flash discích a dalších médiích.

Šifrování a dešifrování souborů probíhá v reálném čase a nijak uživatele nezdržuje od práce. Vytvoření šifrovaného disku je velmi snadné. Nejdříve je třeba zvolit mezi klasickým šifrovaným virtuálním diskem a diskem skrytým uvnitř dalšího šifrovaného disku. Dále si vyberete, zda virtuální disk bude tvořit jeden zašifrovaný soubor, celý fyzický oddíl pevného disku, USB flash disk, či jiné médium. TrueCrypt nabízí osm různých šifrovacích algoritmů a jejich kombinací, jejichž rychlost můžete na svém počítači okamžitě otestovat. V následujícím kroku zvolíte velikost šifrovaného disku a poté heslo k otevření souborů. Namísto klasického hesla lze použít také libovolný soubor, jehož část se použije jako heslo – může jít například o obrázek, který budete nosit na USB flash disku. Pak již zbývá jen šifrovaný disk naformátovat požadovaným souborovým systémem. Se šifrovaným diskem můžete pracovat stejně jako s kterýmkoliv jiným, data na něm jsou však v naprostém bezpečí.

truecrypt do původního stavu


««« Předchozí text: USBDLM 4.2.4 Následující text: Terminál EC5000 »»»

key | 27. 7. 2008 Ne 09.50 | Bezpečnost | trvalý odkaz | tisk | 482x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.