INFOPEDIA

Redakční systém

Redakční systém je nástroj pro automatizaci publikačních činností a správu obsahu pro publikování na internetu. Umožňuje oddělit jednotlivé fáze přípravy článků jako je psaní, korekce, schvalování a vlastní publikace. Zajišťuje funkce, které by se jinak musely dělat pracně ručním způsobem, jako je generování obsahu, vyhledávací funkce, třídění podle tématických oblastí, automatické doplnění autora, data a času vydání, počítadlo návštěv apod.

Redakční systémy mohou být vytvořeny v různých prostředích, například ve formě aplikace, která je spustitelná na osobním počítači a která umožňuje přípravu obsahu v režimu off-line a jeho následné vyexportování do formátu, ve kterém je pak přenesen na webový server a publikován na internetu. Častěji je však součástí administrační části webové prezentace, která pracuje na pozadí (back-end) a je přístupná pouze autorům a redaktorům webu, přičemž čtenářům je viditelná pouze ta část, která představuje publikovaný výstup (vydané články).

Redakční systémy jsou nejčastěji vytvářeny ve spojení technologií jako například PHP a MySQL nebo ASP a MSDE, které jsou provozovány na serverových platformách Apache nebo IIS.

Jako příklady redakčních systém uveďme například WebCreator nebo PrimeCMS.


««« Předchozí text: PrimeCMS Následující text: Active Directory »»»

Learzi | 15. 7. 2006 So 14.45 | CMS | trvalý odkaz | tisk | 472x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.