INFOPEDIA

GuidePlus

obrazek   GuidePlus je systém interaktivního elektronického programového průvodce umožňuje grafické zobrazení programů přijímaných TV stanic.

Programy se seřadí v časové ose až na 7 dnů dopředu (kromě televizorů Panasonic, kde se zobrazuje pouze aktuální a následující program) a systém pak následně usnadní i programování nahrávek, seřazení do skupin podle programových kategorií apod. Potřebná data jsou do domácích zařízení přenášena pomocí hostitelských kanálů. Uživatel musí mít na rekordéru správně nastaveno datum, čas, zemi a poštovní směrovací číslo místa přijmu. Z těchto údajů se v přístroji automaticky sestaví programová nabídka pro místně dostupné TV stanice. Nevýhodou může být skutečnost, že data se přednostně stahují v noci, proto někteří výrobci upozorňují na možnou kolizi s nahrávkou naprogramovanou pomocí VPS/PDC na noční dobu. Někdy z důvodu stahování dat vyžaduje rekordér přechod do režimu Standby i přes den.

Rozhodující je však skutečnost, že v současnosti nejsou v žádném hostitelském kanále obsažena data programů pro ČR. Proto lze tento systém využívat nyní jen v těchto evropských zemích: Rakousko, Belgie, Francie, Německo, Itálie, Nizozemí, Španělsko a Švýcarsko a Velká Británie.

tags: guidePlus+ instalace, co to je, vysvětlení pojmu, definice, Směrovací čísla itálie


««« Předchozí text: DVD slideshow GUI 0.86 Následující text: Salaminská deska »»»

Learzi | 9. 6. 2008 Po 16.56 | TV - Video - DVD | trvalý odkaz | tisk | 586x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.