INFOPEDIA

Odstranění šumu v MP3

Pokud vás trápí šum v MP3 zvukových souborech, nejprve se přesvědčete, že na vině není třeba váš kapesní mp3 přehrávač. Zvláště levné playery za několik stokorun často podávají dost mizerné výkony a na pozadí přehrávaných skladeb lze slyšet cokoliv – šum, brumy, vrčení, i parazitné zvuky způsobené nedokonalostí hardwarového dekodéru nebo elektronickou špatnou konstrukcí celého přehrávače a jeho nedostatečným odrušením.

Pokud jste tuto eventualitu vyloučili, například ověřením na jiném přehrávači, zkuste posoudit, zda šum není obsažen již ve zdrojové nahrávce. Například při nahrávání diktafonem se určitému šumu okolí prakticky nelze vyhnout, s výjimkou kvalitních rekordérů jako je Zoom H2, který umí šum účinně potlačovat a eliminovat.

Pokud se šum nachází i v souborech stažených přímo digitálním přenosem z CD, můžete se pokusit jej odstranit pomocí specializovaného software.

K takovýmto nástrojům patří například Magix Audio Cleaning Lab, který se postará o komplexní zlepšení kvality vašich hudebních i slovních nahrávek. Další možností je použít nástroje programu Samplitude, jako například parameterický equalizér. Zajímavé výsledky lze dosáhnout s programem Difitec Wavepurity, který je sice primárně zaměřen na vyčištění nahrávek z vinylových gramofonových desek, ale lze ho použít v podstatě na jakýkoliv zvukový soubor. Tento program je absolutně nepřekonatelný v efektivitě odstranění praskanců v nahrávce.

Z oblasti shareware je možno použít program Adobe Audition.

Vyčištění MP3 od šumu, audition odstranění šumu


««« Předchozí text: Epospedia slaví druhý rok existence Následující text: DVD slideshow GUI 0.86 »»»

Learzi | 7. 6. 2008 So 13.27 | Audio | trvalý odkaz | tisk | 1658x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.