INFOPEDIA

Výhody reléových počítačů

obrazek   Konstruktér reléových strojů nebo zařízení se často setkává s námitkami, proč použil jako stavebního prvku relé, když má dnes po ruce rychlejší spojovací prvky, tj. elektronky nebo tranzistory.

Tyto námitky plynou z toho, že u techniků, kteří se přímo nezabývají konstrukcemi reléových zařízení, je dnes skoro vžit názor, že relé jako stavební prvek je zastaralé a pomalé. Dokonce se můžeme setkat i s názory zcela neodůvodněnými, že relé svůj život dožívá a je již jen otázkou času, kdy bude zcela nahrazeno moderními, rychlými prvky. Je nepochybné, že relé mnohde ustoupí zcela, jinde jen zčásti. Přesto v mnoha případech bude právě relé vhodnějším stavebním prvkem než tranzistory nebo diodové či feritové obvody.


obrazek

Otázka, kdy máme použít relé a kdy jiného stavebního prvku, podobá se otázce, máme-li si pro nějakou kratší cestu vybrat jako dopravní prostředek pouliční dráhu, auto, nebo jít pěšky. Je samozřejmé, že pro naši volbu budou mít značný vliv některé okolnosti, z nichž jmenujme především (podle pořadí důležitosti) čas, který máme pro cestu vymezen, dále délku cesty a výši jízdného. Teprve po jejich zhodnocení se rozhodneme jednoznačně pro druh dopravního prostředku, kterého k cestě použijeme.

výhody počítače


««« Předchozí text: Jak vypnout bubliny ve Windows XP Následující text: Avatary v Joomle »»»

Learzi | 6. 5. 2008 Út 22.25 | Počítače | trvalý odkaz | tisk | 440x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.