INFOPEDIA

Jak vyrobit znak € - euro na MACu?

obrazek   Nová evropská měna Euro má svůj vlastní symbol. Vzhledem k potřebě používat symbol Eura na počítačích bylo nutné začlenit znak do počítačového písma.

Symbol Euro navrhl belgický typograf Alain Billiet. Původně měl být symbol neměnný, později se přistoupilo na možnost přizpůsobit tvar Eura písmu, ve kterém je použito.

V moderních aplikacích pro Mac OS X není problém umístit znak Euro, je-li ovšem přítomen ve zvoleném fontu — starší fonty tento symbol nemají. Horší je to se staršími operačními systémy Mac OS 8—9. Euro je sice podporováno od verze 8.5, ale je umístěno na pozici obskurního znaku pro mezinárodní měnu (currency), na kterém je bohužel v českých písmech Ř. Proto je možné sázet Euro pouze z písem Roman, tedy bez českých znaků.

Stiskněte Option-shift-r na Azerty, nebo Option-shift-2 na Qwerty.

mac znaky, software na hubnutí pro Mac OS


««« Předchozí text: Další písma osahující symbol měny Euro pro aplikaci Microsoft Publisher 2000 Následující text: Sovětské počítače »»»

Learzi | 19. 2. 2008 Út 10.25 | Návody a postupy | trvalý odkaz | tisk | 1424x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.