INFOPEDIA

Červ

Červ je stejně jako virus formován tak, aby kopíroval sám sebe z jednoho počítače do jiného, ale činí tak automaticky. Nejprve převezme kontrolu nad funkcemi v počítači, které mohou přenášet soubory nebo informace. Jakmile se červ ocitne v systému, může se přenášet samostatně. Vysokým nebezpečím červů je jejich schopnost replikace ve velkých objemech. Červ může například rozesílat kopie sebe sama všem členům vašeho e-mailového adresáře, jejichž počítače poté provedou to stejné, což způsobí domino efekt nebo rozsáhlý síťový přenos, který může zpomalit pracovní sítě i Internet jako celek. Pokud se noví červi uvolní, velmi rychle se šíří. Zahlcují sítě a mohou způsobit, že vám (i komukoli jinému) bude dlouho trvat zobrazování webových stránek na Internetu.

Červ je podtřída viru. Obvykle se šíří bez účasti uživatele, přičemž distribuuje své úplné kopie (případně pozměněné) v rámci sítí. Může spotřebovávat paměť nebo šířku pásma sítě, což může vést ke zhroucení počítače.

Vzhledem k tomu, že se červi nemusejí šířit prostřednictvím hostitelského programu nebo souboru, mohou také proniknout do vašeho systému a umožnit převzetí vzdálené kontroly nad vaším počítačem jinému uživateli. Nedávnými příklady červů jsou Sasser a Blaster (US).


««« Předchozí text: Sparc Následující text: Virus »»»

Learzi | 6. 7. 2006 Čt 17.23 | Terminologie | trvalý odkaz | tisk | 449x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.