INFOPEDIA

FARA 2.0

FARA 2.0 je databázový program, určený pro farní úřady. Jde o původní program, který vede kartotéku farníků, zemřelých a vyřazených či odstěhovaných členů církve. Eviduje platby příspěvků a peněžních darů církvi. Platby zpracovává do grafů, kde také počítá některé průměry potřebné pro výkazy. Součástí základního modulu programu FARA je databázový program Schematismus CČSH, který vede kartotéku náboženských obcí a jejich adres, duchovních působících v jednotlivých obcích, čísla účtu, telefonní čísla a další potřebné kontaktní údaje. Z programu je možno vybrat jakoukoli adresu a vytisknout ji na tiskárně. Karty je možno pro snadné vyhledávání a orientaci ve struktuře církve řadit podle různých hledisek. Údaje je možné aktualizovat.

Základní modul programu FARA obsahuje další dvě kartotéky. Je to kartotéka adres pro práci s mládeží a osobní adresář faráře pro vedení adres spolupracovníků církve nebo adres nejrůznějších firem. Veškeré adresy lze samozřejmě třídit, vybírat a tisknout podle různých hledisek. Po zakoupení externího modulu MODEM lze faxmodemovou kartou v počítači přenášet soubory telefonní linkou.

Program FARA obsahuje přídavné moduly. Přídavný modul TEXTY, který si lze dodatečně přikoupit umožňuje duchovnímu vést kartotéku textů s rozčleněním do skupin například kázání, dopisy, křty, pohřby, písně, atd… Toto rozčlenění si může duchovní volit sám. Pokud je vyplněn odkaz biblického verše, lze si tento verš stiskem klávesy zobrazit v plném znění. Mimo vlastních textů lze psát i poznámky k textům. Veškeré seznamy lze řadit tisknout podle různých hledisek.

Přídavný modul KNIHOVNA slouží pro udržení pořádku ve farní knihovně, lze ho také použít jako půjčovnu knih. Knihy jsou členěny do žánrů a ke každé knize je možné přiřadit vlastní komentář. Modul umožňuje vytištění seznamu zvolených knih.

vyřazení z církve, exkomunikace, verše biblicke pohreb


««« Předchozí text: Windows Photo Gallery Následující text: Zelená hráz »»»

Learzi | 27. 10. 2007 So 00.40 | Software | trvalý odkaz | tisk | 387x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.