INFOPEDIA

Gravatar

je služba poskytující Globally Recognize Avatar. Globálně poznatelný avatar… a avatar je zástupce.

Například kyž uživatel počítače hraje nějakou hru, kde je herní postavička jeho zosobněním ve virtuálním světě a on ji ovládá, pak ona je jeho avatarem.

Zde je konkrétně myšlen obrázek (ikonka), který slouží k snadnější identifikaci na internetu. Například v komentářích pod články, na diskuzních fórech, v chatu, apod.

Na mnoha serverech je to zařízeno tak, že si uživatel po registraci musí nahrát svoji ikonku a přiřadit ji ke svému nicku, na každém jednotlivém serveru zvlášť. Ale služba Gravatar je vymyšlena tak, že na serverech, které ji podporují, stačí uvést svoji mailovou adresu, a ikonka se již dotáhne z serveru Gravatar. Takže jedna ikonka na jednom serveru se zobrazuje na mnoha dalších serverech bez nutnosti nastavovat si ji na každém serveru samostatně.

Na zmíněném serveru (www.gravatar.com) si uživatel zaregistruje svoji mailovou adresu (což je prakticky unikatní identifikace v netu, neboť by neměly existovat dvě stejné mailové adresy) a uploadne nějaký 80×80px velký obrázek. Svého avatara, ikonu… na zadaný mail mu pak za okamžik přijde www adresa, na které potvrdí registraci a pak stačí dvě tři hodinky počkat (někdy je to hned), než ikonku schválí autoři služby. Na zadaný mail pak přijde potvrzení schválení a uživatelova ikonka je funkční.


««« Předchozí text: Objekt WshShell Následující text: Panel nástrojů v Gimpu »»»

Learzi | 16. 8. 2007 Čt 18.48 | Internet | trvalý odkaz | tisk | 424x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.