INFOPEDIA

Property Inspector

Jednou z nejvýznamnějších novinek v osmičkové řadě Directoru bylo zavedení Property Inspectoru (inspektor vlastností). Jedná se o panel, který reaguje a zobrazuje informace o objektech, které jsou aktuálně vybrány. Tyto hodnoty umožňuje dále modifikovat a nastavovat jim různé hodnoty.

Property Inspector

Property Inspector

Property Inspector je založen na podobném principu, jakým dnes disponuje v podstatě většina systémů pro vizuální vývoj aplikací. Pro příklad si uveďme třeba Object Inspector v Delphi, který umožňuje kontrolovat a nastavovat vlastnosti a události vizuálních komponent. Pokud Property Inspector na pracovní ploše není viditelný, lze ho snadno vyvolat z nabídky Window > Inspectors > Property, nebo kombinací kláves CTRL+ALT+S. Property Inspector umožňuje sledovat a měnit informace vážící se k různým elementům Directoru, které předtím vyžadovaly samostatná dialogová okna. Ta jsou nyní nahrazena jednotlivými záložkami, které jsou soustředěny právě na tomto panelu. Příslušné záložky se zobrazují v závislosti na tom, které objekty jsou aktuálně vybrány.

Property Inspector poskytuje vhodnou cestu k prohlížení a modifikaci určitých vybraných objektů odpovídajících příslušné záložce a přidruženým polím na tomto panelu. Jestliže vyberete více objektů současně, zobrazují se pouze ty informace, které jsou pro všechny vybrané objekty společné. Kromě grafické podoby reprezentované ikonkami a přidruženými ovládacími prvky (jako jsou například různá pole pro editaci a zápis hodnot, přepínací voliče, zaškrtávací check-boxy, rozbalovací seznamy, atd.) může nabývat panel Property Inspectoru ještě jiné podoby, kterou můžeme označit jako „seznam“. K přepnutí do této podoby slouží ikonka „List View Mode“, která se nachází v horní části Property Inspectoru.


««« Předchozí text: XObjects Následující text: Televizní tuner »»»

Learzi | 6. 7. 2006 Čt 15.32 | Software | trvalý odkaz | tisk | 537x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.