INFOPEDIA

Macromedia Director

Macromedia Director je přední autorský nástroj pro vytváření interaktivních multimediálních aplikací. Umožňuje integrovat různé typy médií, zejména grafiku, text, zvuk, animace a videosekvence. Tak dovoluje vytvářet výukové programy, reklamní a informační kiosky, demonstrační verze, interaktivní zábavné a vzdělávací produkty. Pokud se chcete blíže seznámit s některým se zajímavých a rozmanitých způsobů, jakým vývojáři využívají Director, nahlédněte na stránky firmy Macromedia (www.macromedia.com) nebo pro příklady využití technologie Shockwave na stránky www.shockwave.com.

Základní dokument vytvořený v Directoru se nazývá „movie“ – „film“. To je trochu matoucí, protože se pod tím může skrývat projekt Directoru, který přehrává film ve formátu QuickTime. Je to ale terminologický pozůstatek z prvotních verzí Directoru. Hotové filmy mohou uživatelé prohlížet ve webovém prohlížeči, nebo nezávisle na prohlížeči, jako samostatný spustitelný soubor vytvořený Directorem. Ten se nazývá „projektor“. Projektory umožňují vytvořenému „filmu“ běžet bez přítomnosti vývojového prostředí Director. Tato forma je vhodná pro distribuci prostřednictvím CD-ROM nebo DVD-ROM. Jestliže chcete vytvářet hybridní aplikace, schopné běžet současně na platformě MAC i WIN, musíte mít nainstalovány kopie obou verzí Directoru.


««« Předchozí text: Lingo Následující text: Xtras »»»

Learzi | 6. 7. 2006 Čt 15.26 | Software | trvalý odkaz | tisk | 664x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.