INFOPEDIA

Director

Produkt firmy Macromedia, známý pod názvem Director prošel od roku 1988, kdy byl uveden na trh, bouřlivým vývojem. Na počátku započal svůj život jako animační software pro počítače Apple Macintosh (tenkrát se ještě nazýval VideoWorks). Jakmile byl k produktu přidán skriptovací jazyk nazývaný Lingo, byl název změněn na Director. Toto anglické slovo je zde použito ve smyslu „režisér“. Ostatně – filmového žargonu se v terminologii Directoru používá hojně – dokument se nazývá „film“ (movie), pracuje se na „scéně“ (stage) s cast members (herci), atd.

Director

Director

Director postupně prošel řadou verzí, z nichž každá přinesla řadu revolučních novinek. Tím se z produktu postupně stával čím dál tím víc komplexnější a mocnější nástroj. S vydáním verze 4 firma Macromedia uvolnila i verzi pro MS Windows, a tak vznikl prostředek pro produkování hybridních titulů, schopných pracovat jak v prostředí Windows, tak i v prostředí operačních systémů pro osobní počítače Macintosh. Před tím sice také vznikaly aplikace schopné běžet na obou těchto platformách, avšak jejich výroba byla podstatně komplikovanější a vyžadovala složité programování. Macromedia soustavně program vylepšovala, a rovněž uvolnila technologii ShockWave. Díky ní a díky zásuvným modulům pro webové prohlížeče je možno prohlížet filmy vytvořené v Directoru přes Internet také ve formátu Shockwave. Pomocí Shockwave 3D můžete vytvářet plně interaktivní 3D animace, které lze přehrávat přímo na webových stránkách.


««« Předchozí text: Broadband Následující text: Lingo »»»

Learzi | 6. 7. 2006 Čt 15.23 | Software | trvalý odkaz | tisk | 535x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.