INFOPEDIA

AMD Sempron 64

Desktopové procesory Sempron firmy AMD představují levnější řešení se slušným výkonem. Jedná se o nejnižší třídu, která má konkurovat podobně cenově postaveným procesorům Intel Celeron D.

Společně s jádrem Palermo získávají Semprony vlastnost, kterou dříve – na rozdíl výše postavených Athlonů 64 – postrádaly. Řeč je samozřejmě o 64-bitových rozšířeních. Procesor je v provedení do patice Socket 754.

Jak je všeobecně známo, tyto procesory nenabízí pouze výborný výkon při provozování pro ně optimalizovaných 64-bitových aplikací, ale překvapí slušným výkonem i v běžných 32-bitových programech. Procesor podporuje celou řadu různých, především na multimédia zaměřených, instrukčních sad – např. MMX, 3DNow!, SSE, SSE2. 64-bitové rozšíření x86 architektury je označováno jako x86–64.

Hlavním rozdílem oproti procesorům Athlon 64 je menší velikost L2 cache paměti – u tohoto modelu konkrétně 256KB. Procesor má integrovaný jednokanálový paměťový řadič (což platí pro všechny Socket 754 procesory), který podporuje DDR paměti až do rychlosti DDR400.

Model na obrázku s označením 2800+ běží na frekvenci 1.6GHz (200Hz x 8) při rychlosti systémové sběrnice 1.6GHz (využívá se technologie HyperTransport). Procesory jsou vyrobeny 90nm SOI procesem.


Mikroprocesor AMD Sempron 64

Mikroprocesor AMD Sempron 64««« Předchozí text: Microsoft ClearType Následující text: HDCP »»»

Learzi | 23. 2. 2007 Pá 00.00 | Hardware | trvalý odkaz | tisk | 392x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.