INFOPEDIA

Virus I Love You

Středa, 3. května 2000. Z rodného počítače v Manile na Filipínách se tiše ale bleskurychle přes počítačové terminály Asie, Evropy a Spojených států šíří do světa nový vir. Svojí cestičkou z optických vláken proběhne přes kontinenty dřív, než stačíte říct: „Přišel ti mail“, uhnízdí se v mail-boxech a čeká až dostane šanci svou lásku šířit dál.

Během jedné hodiny po vypuštění se už lidé v Londýně radují v domnění, že na ně jejich lásky myslí a netrvá dlouho a tento e-mail zamoří Dolní sněmovnu britského Parlamentu, pak je na řadě Pentagon, automobilová společnost Ford a spousty dalších dot.com start-upů v San Franciscu.

Nový virus Love se vydal do světa a pořádně se činil. Virus Love, známý také jako LoveLetter, se šířil mnohem rychleji a agresivněji než všechny elektronické viry předtím, a podle zjištění výzkumné společnosti Computer Economics se dostal na 55 milionů počítačů (z nichž se nakazilo asi 2,5 až 3 miliony) a způsobil škody za 8,7 miliardy amerických dolarů. Pro srovnání, Melissa nejrychleji se šířící virus před LoveLetter napadl v březnu roku 1999 na 250 000 počítačů.


tagy: viry ILOVEYOU


««« Předchozí text: GNU/GPL Následující text: Kaskádové styly »»»

Learzi | 18. 1. 2007 Čt 00.00 | Software | trvalý odkaz | tisk | 519x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.