INFOPEDIA

Camtasia Studio

Camtasia Studio je profesionální balík pro vytváření elektronických manuálu v podobě video ukázek či různých elektronických výukových kurzů pro potřeby e-learningu, tutoriálů či prezentací.

Manuál může být vytvořen ve výstupním formátu – Flash, AVI, RM, MOV a WMV video nebo animovaném GIFu. Nabízí tyto funkce: nahrávání zvuku a webcam videa na vaši obrazovku, editace videa, publikování v různých formátech atd. Kompletní balík obsahuje: Camtasia Recorder, Camtasia Producer, Camtasia Effects, Camtasia MenuMaker a Camtasia Player.

Základem Camtasia Studia je engine pro záznam obrazových událostí v okně či libovolném pravoúhlém výběru nebo na celé obrazovce. Tento engine vychází z jednoho z nejlepších programů na grabování obrazovek Windows, kterým je produkt od stejné společnosti pod názvem SnagIt.


Camtasia Studio

Camtasia Studio


Screen capture engine je vestavěný do modulu s odpovídajícím názvem Recorder, který umožňuje „nahrát“ všechny prováděné vizuální akce od pohybu kurzoru, změnu oken až po vstup dat či textů z klávesnice. Kurzor lze v ukládaném videu graficky zvýraznit stejně jako jednotlivé kliky myší, díky čemuž je možné pohodlně sledovat pohyb kurzoru ve výukových kurzech i v nížším rozlišení.

camtasia studio key, manuál, výukové kurzy nahrávání zvuku

Navíc každá akce myší či klávesnicí může být indikována vybraným zvukem případně vizuálním efektem, který umí „Recorder“ do záznamu sám doplnit. Výsledkem je pak video či animace ukládaná na disk s vybraným video kodekem.

Další fází tvorby videosnímků je zpracování nahraného obrazového záznamu v editoru Camtasia Studia. Editor nabízí časovou osu s klasickým ikonkovým pohledem a neméně klasickou časovou osou. Při editaci můžete tak mimo jiné funkce používat speciální značky, které mohou sloužit jako časové identifikátory průběhu kurzu nebo podle nich pak můžete celé video rozdělit či naopak spojit. Časová osa má několik stop, které slouží pro práci jednak se samotným videem a zvukovým komentářem a také pro různé speciální efekty.

Hotový videokurz lze mimo standardního formátu AVI navíc ukládat či publikovat ve formátech Flash (SWF) s volitelnou JPEG kompresí, Flash Video (FLV), WMV, QuickTime, Real Media a také jako GIF animace a samospustitelné EXEcutable soubory. Video a celé e-learningové kurzy lze samozřejmě též sdílet na internetu, v ceně Camtasia Studia je též (minimální) hostingový prostor pro sdílení souborů.

Ovládání programu je velmi jednoduché, stačí zmáčknout tlačítko pro nahrávání a dále se o vás postará průvodce nahráváním.

Kompletní balík obsahuje: Camtasia Recorder, Camtasia Producer, Camtasia Effects, Camtasia MenuMaker a Camtasia Player.

tags: nahravani videa webcam, camtasia studio 6 key, serial, návod na snagit editor


««« Předchozí text: Prostředí programu Flash Následující text: nkt doc »»»

Learzi | 21. 12. 2006 Čt 20.50 | Software | trvalý odkaz | tisk | 985x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.