INFOPEDIA

Jak odstranit hypertextové odkazy ve Wordu

obrazek   Jak odstranit všechny hypertextové odkazy v dokumentu aplikace Word s klávesovou zkratkou? Pokud kopírujete obsah z webu a chcete jej vložit je do aplikace Microsoft Word, můžete zjistit, že existuje spousta odkazů, které budete chtít smazat. Jak odstranit tyto nevyužité hypertextové odkazy?

Stačí kliknout pravým tlačítkem na ně tyto odkazy jeden po druhém a zvolit „Odstranit odkaz“. Tato metoda je velmi časově náročná, zejména pokud máte velmi dlouhý článek, který má mnoho odkazů.

Druhá metoda, kterou lze použít je ta, že můžete zkusit vložit obsah do poznámkového bloku, poté zkopírovat obsah z poznámkového bloku, a vložit opět do nového souboru Word. Tato metoda ale odstraní nejen hypertextové odkazy, ale také i záhlaví a styl vašeho obsahu – je to proto, že při vkládání čehokoliv do poznámkového bloku, se z obsah promění na pouhý prostý text.

Tak, jak tento problém vyřešit rozumně? Nejlepší metodou je vložit obsah do nového souboru aplikace Word, stisknout „Ctrl + A“ pro výběr všeho, a pak použít klávesovou zkratku „Ctrl + Shift + F9“, která odstraní všechny hypertextové odkazy.


««« Předchozí text: Gavotte RamDisk Následující text: Řetězce v PHP »»»

Learzi | 4. 8. 2010 St 14.40 | Návody a postupy | trvalý odkaz | tisk | 5256x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář
reaguj[1] Jak vyčistit HTML kód z MS Word?
Lukáš mejl web 10. 12. 2012 Po 06.12

Já používám Wordoff – WordOff složí k vyčištění textu od nežádoucích tágů.
Práce je velice jednoduchá, kdy vložíte text a necháte ho automaticky vyčistit a to je vše. http://webitech.cz/jak-vycistit-html-kod-z-ms-word/

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.