INFOPEDIA

ASPI pro DOS

obrazek   ASPI je Automatizovaným Systémem Právních Informací), který je vyvíjen od roku 1988 a stal se nejrozšířenějším právním informačním systémem v České republice. Jeho přední pozici na trhu potvrdilo i přesvědčivé vítězství v kategorii „Právní software“ v anketách „VOLBA 96“ a „VOLBA 97“ časopisů Ekonom, Chip, Profit a dalších.

ASPI jsou originálním způsobem zpracované právní informace v elektronické podobě. Zachycuje vývoj právní kultury, vztahující se k území současné České republiky i Slovenské republiky v rozsahu dvou století s výhledem na legislativu Evropských společenství.


obrazek

Oblast právních předpisů obsahuje zákony, vyhlášky a jiné dokumenty publikované a registrované ve Sbírce zákonů, ve Sbírce mezinárodních smluv, ve Sbírce zákonů a nařízení ČSR, Zbierke zákonov, Úředním listě, Ústředním věstníku ČSR, Ústrednom vestníku SSR, Zbierke zákonov SNR. Rezortní předpisy publikované ve Finančním zpravodaji a dalších rezortních věstnících. Mezi předpisy jsou zařazeny také nálezy Ústavního soudu. K dispozici jsou i předpisy, vydané před rokem 1945 včetně zákonů bývalého Rakousko-Uherska jako např. občanský zákoník z roku 1811, obchodní zákoník, zákon o pozemkových knihách a stovky dalších.


obrazek

Předpisy jsou systémově propojeny podle vzájemných vztahů:
• derogací aktivních a pasivních (novelizací),
• předpisů prováděcích a nadřazených,
• vztahu speciality a subsidiarity.

Textová část je trvale v aktuálním znění se zachováním jednotlivých historických časových znění textu až po jeho původní podobu.

Ve verzi pro ČR jsou uvedeny i informace o předpisech vydaných v SR po 1.1.1993 a naopak; lze provozovat současně obě verze a porovnávat např. předpisovou úpravu v ČR a v SR.

Firemní software umožňuje přebírání autentických textů z tiskárny Sbírky zákonů a zvyšuje tak podstatně přesnost textu i vysokou aktuálnost.


««« Předchozí text: DVB-T Následující text: Formát AAC »»»

Learzi | 23. 6. 2010 St 12.20 | Software | trvalý odkaz | tisk | 416x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.