INFOPEDIA

Lotus 1-2-3 v. 5

obrazek   Lotus 1–2–3 – tabulkový procesor firmy Lotus Development má za sebou dlouholetý vývoj a svého času určoval trendy v tabulkových procesorech.

Lotus 1–2–3 pracuje jak ve Windows verze 3.1, tak ve Windows for Workgroups (verze 3.11). Jak je už nyní u tabulkových procesorů pod Windows obvyklé, pracují s třírozměrnými tabulkami, kterým u “Lotusů“ říkají formulářové soubory (worksheet).

Soubor vytvořený v Lotusu může obsahovat až 256 stránek – formulářů (sheet), každá stránka 8192 řádků a 256 sloupců. Pracovní plocha aplikace se skládá ze tří částí. Tvoří ji řídící panel, vlastní pracovní oblast a stavový řádek, který má funkci zobrazovacích grafických tlačítek.

Grafy se vkládají do tabulky k datům a tabulky a grafy je možné dotvářet pomocí jednoduchého grafického editoru. Koncepčně je Lotus 1–2–3 řešen jako integrální součást dalších produktů firmy Lotus Development, např. Lotus Notes. Do externích databázových souborů umožňuje Lotus 1–2–3 přístup pomocí databázových lup (DataLens) a prostřednictvím databáze Lotus Approach. Databázové lupy se určují už při instalaci Lotusu. Při vazbě na externí databáze se respektuje technologie ODBC. Nová verze Lotusu podporuje technologii OLE 2.

Příznivci Lotusu novou verzí tohoto oblíbeného tabulkového procesoru získají další produkt, který je na úrovni a jde s dobou.


««« Předchozí text: Excel 5.0 Následující text: WordPerfect Works 2.0 »»»

key | 27. 4. 2010 Út 20.46 | Software | trvalý odkaz | tisk | 328x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.