INFOPEDIA

Struktura datové stránky v Informixu

obrazek   Stránka v Informixu obsahuje vždy jen jeden typ údajů. Stránka může obsahovat: – řádky tabulek; (datová stránka); – indexy; – řídící údaje.

Na začátku stránky je hlavička a časové razítko. Stejné časové razítko je na konci stránky. Základní kontrola konzistence stránky je na shodnosti obou časových razítek. Pokud z nějakého důvodu nebyla stránka dopsaná do konce obsah razítek se liší.

Zbylý prostor stránky je přidělen údajům. Řádky tabulek jsou zapisované ve směru od začátky stránky do konce. Popis řádků je ve struktuře zvané slot. Sloty jsou zapsané ve směru od konce stránky k začátku. Slot obsahuje offset na začátku řádku na stránce a jeho délku.

Pro kažký řádek je definovaná jednoznačná inedtifikace – rowid. Rowid se skládá z logického čísla stránky a slotu. Rowid je bajtové číslo. Pro číslo slotu je vyhrazený jeden bajt (počet řádků na stránce je max. 256).

Je zřejmé, že rowid je nespojitelný.

Rowid se nemění po dobu života řádku. Po zrušení řádku může být slot použit na popis nově vloženého řádku, ten dostane stejný rowid jako zrušený řádek.


««« Předchozí text: Soubory ffastun Následující text: Autorevue '98 »»»

mortus | 22. 2. 2010 Po 21.28 | Data | trvalý odkaz | tisk | 240x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.