INFOPEDIA

Pioneer BDC-2202

obrazek   Na trh míří levná Blu-ray mechanika od firmy Pioneer. Měla by stát 299 dolarů (6200 Kč). Když uvážíme, že většina BD mechanik stojí kolem 1000 USD, je to velmi solidní cena. Stroj s názvem BDC-2202 umí BD disky číst, ale zapisuje jenom na klasická CD a DVD. Filmoví nadšenci, kteří chtějí sledovat filmy s vysokým rozlišením a nechtějí utrácet velké peníze za přehrávač, mají šanci.

Především v USA bylo zveřejnění informací o této mechanice provázeno značným nadšením, zejména od příznivců technologie Blu-Ray. Mechanika bude číst disky BD-ROM, BD-R a BD-RE rychlostí 5×, zatímco čtení disků typů BD-ROM (DL) a BD-R/RE (DL) bude probíhat rychlostí 2×. Mechanika by měla být dostupná koncem tohoto měsíce.


obrazek

Jednotka bude mít rozhraní typu SATA. V souvilosti s uvedením této jednotky se dokonce se mluvilo o tom, že pokud ještě dosud trvala válka formátů mezi technologiemi HD-DVD a Blu-Ray, tak tímto právě skončila. Osobně bych nebyl tak optimistický, protože spíše než nízká cena jsou v roli osvoboditelů ve válce formátů hybridní zařízení, podporující co nejvíce formátů. Faktem je, že se dá očekávat, že na trhu se budou postupně objevovat mechaniky tohoto typu stále častěji a jejich cena bude postupně klesat.

Je třeba si ale uvědomit také fakt, že ten kdo bude chtít využít tuto mechaniku k přehrávání originálních BR nosičů chráněných AACS, bude ovšem také potřebovat zobrazovací adaptér vyhovující standardu HDCP, resp. monitor.


««« Předchozí text: SSD Následující text: Mikropočítač Tesla Ondra SPO 186 »»»

mortus | 8. 5. 2007 Út 19.06 | TV - Video - DVD | trvalý odkaz | tisk | 166x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.