INFOPEDIA

Panasonic DMP-BD10

obrazek   Firma Panasonic se v bitvě formátů přiklonila na stranu modrého paprsku. Její první přehrávač nese modelové označení DMP-BD10. Přístroj už si odbyl své první priemérové představení a nyní se dostává do běžné obchodní sítě. Proto si o něm pojďme říct trochu víc.

Tento přehrávač je tak trochu konkurentem přístroje Samsung BD-P1000 a stejně jako on je kompatibilní s klasickými DVD a CD nosiči. Na trhu mají svá želízka v ohni rovněž společnosti Pioneer (model BDP-HD14) a Sony (BDP-S1). Ovšem přehrávač od firmy Panasonic, která je součástí největšího světového výrobce spotřební elektroniky Matsushita Elektronic Industrial Co. Ltd. byl zvláště napjatě očekáván, protože DVD přehrávače tohoto výrobce patří ke špičce v oboru. Dokonce i firma Denon přebírá výrobky Panasonicu pro prodej pod vlastní značkou.


obrazek

Vzhled

Přehrávač DMP-BD10 není rozhodně žádný slim a můžete být klidní, že za svých více jak třicet tisíc dostanete vcelku pořádný kousek železa. Není sice tak těžký jako HD DVD přehrávač Toshiba HD-A1, ale rozhodně ho nepřehlédnete. Celkový design je velmi pěkný s černými lesklými plochami a celkově moderním vzhledem. V přední části jsou velká odklápěcí dvířka, která při otevření odhalují pohled na přední panel, obsahující hlavní ovládací prvky stejně jako vlastní jednotku Blu-Ray. Plocha pro vkládání disku je ze světle šedivého plastu, což je poněkud nezvyklý kontrast k celkově do tmava laděnému designu přístroje.

Nastavení

Při prvém spuštění přístroje je uživatele hned naveden k nastavovacímu menu. Ten nabízí snadný Easy mód, který automaticky vybere nejběžnější nastavení, a pokročilý Advanced mód, který vám dovolí vybrat vaše preferovanou konfiguraci. Soustava nabídek je vcelku intuitivní dobře se v ní orientuje. Nepřekypuje líbivou grafikou, ale vítězí přehlednost a plní dobře svůj účel. Nastavení také dovolí vypnout rušivé modré světlo, které svítí ven z přední částui přístroje, kdykoliv je přehráván nějaký Blu-Ray disk. Lze také vyblokovat zobrazování stavových informací typu „načítám disk“, „přehrávání filmu“ a podobně. Celkově shrnuto, nastavení je snadné a rychlé.


obrazek

Disky

Na našem trhu již jsou dnes k dostání Blu-Ray disky různých výrobců. Jsou to například disky Maxell, které mají kapacitu 23GB, což představuje až 2 hodiny vysoce kvalitního videa. Jsou umístěny v ochranné kazetě, která by měla zabránit poškrábání a narušení diskového povrchu prachem. Na tyto disky Na disky může být zapisováno purpurově-modrým laserem o vlnové délce 405nm přenosovou rychlostí až 36 Mb/s. Průměr disku se nijak neodlišuje od běžných CD a činí 120 mm. Disky mají ochrannou vrstvu o tloušťce 0,1 mm. Systém stop využívá drážkový záznam, přičemž rozestup jednotlivých drážek je 0,32 µm. Velikost ochranné kazety je 129×131×7 mm.

Dále jsou dostupné disky přímo od Panasonicu, které mají kapacitu 25 a 50 GB, a to v jedno i dvou vrstvé úpravě.

Pro získání co nejlepšího obrazu z disku Blu-Ray je zapotřebí přehrávač, který dokonale prokreslí vysoce kvalitní progresivní obraz, měkce vyjádří pohyb a ostře zobrazí diagonály. Přehrávač DMP-BD10 zpracovává přes 15 miliard pixelů za sekundu a pro každý pixel zaznamenaný na disku používá optimální zpracování.

Model DMP-BD10 umožňuje také zjednodušené ovládání HDAVI Control, které dovoluje aktivaci několika přístrojů (přehrávač + TV +AV receiver), stiskunutím jediného tlačítka na dálkovém ovladači.


««« Předchozí text: Ohrožení Windows XP Následující text: Soubory s příponou ODT »»»

mortus | 21. 3. 2007 St 18.26 | TV - Video - DVD | trvalý odkaz | tisk | 250x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.