INFOPEDIA

Yamaha CRW4416S

obrazek   Po připojení této vypalovačky do PC s Windows 2000 Professional se operační systém tváří, že o ní neví. BIOS SCSI řadiče sice po startu PC hlásí, že Yamahu našel (např. na defaultní pozici ID#2), ale po natažení Windows ve správci hardware je vidět jen řadič Adaptec 2490PCI na ID#7. Po vypalovačce jakoby se slehla zem.

Jedná se o známý problém. Pokud byla vypalovačka zakoupena se základní verzí firmware 1.0b nebo nižší než 1.0j, Windows 2000 se k ní nehlásí. Je třeba upgradovat firmware na verzi minimálně 1.0j.


obrazek

Řešení:

Postup je podrobně popsán na stránce CRW4416S Firmware Update for Windows 2000 – „http://www.yamaha.com/ycaservi­ce/group001/fgrop001.htm“ (revize: stránka je již nefunkční, nyní použijte tento odkaz: http://www.yamaha.co.jp/…irmware.html) odkud si stáhnete „Firmware Upgrade Utility“ – čili soubor „CRW4416Sxx.exe“. Po spuštění se rozbalí tři soubory:
- FwInst.exe
- Fwinst.ini
- sca00530.bin


obrazek

Před instalací nového firmwaru nesmí být v mechanice přítomno žádné médium !

Po spuštění FWINST.EXE se zobrazí upozornění. Stiskněte tlačítko „Continue“. Zobrazí se následující dialogový box. Klikněte na tlačítko „Update“.


obrazek


obrazek

Zobrazí se dialogový box „Start instalace“.

Stiskem tlačítka „OK“ zahájíte updatovací proces (viz obrázek).


obrazek

Proces update firmwaru chvíli trvá. Počkejte na zobrazení dialogového boxu „New firmware installation“, který by se nakonec měl zobrazit.


obrazek

Zde je sekvence blikání LED při updatu.

Klikněte na tlačítko „OK“ pro zavření dialogového boxu „New firmware instalation“ a tlačítko „Close“ pro zavření „Firmware upgrade utility“. Restartujte počítač.

Pokud používáte s mechanikou dodaný WinOnCD 3.6, a chcete ho používat i pod Windows 2000, je třeba pro něj doinstalovat PATCH.

Patch pro WinOnCD 3.6 pro W2Yk je zde:


««« Předchozí text: Ionizace Následující text: PC IBM 340 Model No. 6560 »»»

Learzi | 29. 12. 2009 Út 16.27 | Periferie | trvalý odkaz | tisk | 476x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.