INFOPEDIA

RTFM

Zkratka RTFM je zkratka z anglického Read The Fucking Manual (přečti si ten zasraný manuál) a objevuje se často v linuxovských fórech. Je typická pro zkušenější uživatele Linuxu, kteří jsou frustrováni z faktu, že díky uživatelské nepřívětivosti tohoto operačního systému si vše museli nastudovat z manuálu. Naopak uživatelé zvyklí na Windows předpokládájí, že určité funkce budou fungovat tak snadno a intuitivně jako ve Windows.

Když se pak ve fórech nebo mailových diskuzích na něco zeptají zkušenějších uživatelů, ti jim zpravidla odpoví touto zkratkou. Ilustruje to také duch nekolegiality a namyšlenosti řady skalních uživatelů Linuxu.

V souvislosti se zkratkou RTFM se často objevuje jiná, ryze česká zkratka – SSTZLDP, která znamená Strč sten zasraný Linux dprdele !

Protože ne všichni linuxáci jsou automaticky hulváti, někdy dochází k obroušení expresivnosti sdělení a vynechání slova „fuck“ a zredukování zkratky, která však poté může být snadno zaměněna za zcela jinou zkratku.


««« Předchozí text: Windows 7 Starter Následující text: Botnet »»»

key | 22. 11. 2009 Ne 17.05 | Linux Unix | trvalý odkaz | tisk | 369x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.