INFOPEDIA

Statické webové stránky

Statické webové stránky představují soubor jednotlivých a pomocí odkazů vzájemně propojených webových stránek (HTML stránky).

Nevýhodou těchto stránek je jejich obtížná udržitelnost při nárocích na další rozšiřování webových stránek a zejména fakt, že nedokáží zobrazovat data uložená v databázi. Další a podstatnou nevýhodou je, že stránky může tvořit pouze osoba znalá alespoň základů HTML a internetových technologií. Třetí nevýhodou je nemožnost zapojení jakékoliv přídavné inteligence do statických www stránek.

Výhodou statických stránek jsou minimální nároky na webhostingový server, nepotřebují databázi, nehrozí u nich časté pády při přetížení serveru nebo při vysoké návštěvnosti.

Statické www stránky jsou většinou nejlevnější variantou tvorby www stránek, jejich výhodou je jednoduchost. Tyto www stránky povětšinou mohou obsahovat základní textové informace a několik fotografii.

Tyto jednotlivé stánky a podstránky mohou být mezi sebou propojeny odkazy, ať už textovými nebo odkazy přes obrázek.


««« Předchozí text: Tranzistor Následující text: Generace počítačů »»»

key | 7. 11. 2008 Pá 13.11 | Internet | trvalý odkaz | tisk | 208x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.