INFOPEDIA

Blancco File Shredder 2.9.1

Tento program umí mazat data vyspělou technikou. Jediné, co si ale můžete vybrat, je metoda mazání. V tom je nedostižný – nabízí celkem jedenáct různých metod, mezi nimi i některé exotické, jako například U.S. Army Standard (trojnásobný přepis) nebo Air Force System Security (čtyřnásobný přepis).

Pro každý typ dat si tak můžete vybrat tu nejvhodnější metodu. Algoritmy mazání se dají použít i na volné místo na disku. Výsledek mazání je přesvědčivý – vymazaná data nedokázala obnovit ani laboratoř firmy Vogon. Nic víc už však program nenabízí. Když kliknete na nápovědu, otevře se internetová stránka, na které nejdůležitější a prakticky jedinou informací je e-mailový kontakt na podporu firmy Blancco. U freewarového programu by se dal takový nedostatek ještě tolerovat, u placeného produktu by však měla být nápověda trochu sdílnější. Z doplňkových funkcí umožňuje program pouze mazat dočasné soubory. Tím největším komfortem, který tento program nabízí, je protokol o vymazaných datech, který si můžete otevřít po každém mazání. Protokol je ve formátu HTML a obsahuje seznam souborů, které byly zničeny, včetně údaje, jak dlouho mazání trvalo.


««« Předchozí text: CD-ROM Autoškola zkušební testy Následující text: USBDLM 4.2.4 »»»

key | 25. 7. 2008 Pá 21.28 | Bezpečnost | trvalý odkaz | tisk | 212x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.