INFOPEDIA

Recuva 1.21.373

obrazek   Smazání důležitých souborů patří k nejčastějším „nehodám“ při práci s počítačem. Často se to povede tak dokonale, že smazané soubory neskončí v koši, ale jsou smazány bez snadné možnosti obnovy. K tomu stačí maličkost – podržet při mazání klávesu Shift.

Pak je čas na pokus o obnovu souborů pomocí specializovaných programů. Recuva patří mezi velmi jednoduché programy pro obnovu dat, které sice nenabízí bohaté možnosti nastavení a sofistikované algoritmy pro vyhledávání smazaných souborů, na druhou stranu je zdarma a pracuje velmi rychle. Předně je třeba vybrat disk nebo jiné paměťové médium (USB flash disk, paměťovou kartu atd.), na kterém Recuva vyhledá smazané soubory. Okruh vyhledaných položek můžete omezit zadáním celého, nebo jen části názvu (případně koncovky) souboru. U vyhledaných souborů jsou zobrazeny podrobné informace, hlavička souboru, a je-li to možné, i náhled. Součástí analýzy není informace o tom, bude-li možné smazaný soubor obnovit tak, aby byl opět použitelný. Po vyhledání všech souborů zbývá jen označit ty, které chcete zkusit obnovit, a vybrat místo pro jejich uložení. Recuva vás upozorní na nevhodnost ukládání obnovených souborů na stejný disk či paměťovou kartu, jelikož to snižuje pravděpodobnost úspěšné obnovy dalších smazaných dat. Jde-li vám ovšem pouze o jeden konkrétní soubor, nemusíte se tím trápit.


««« Předchozí text: Smart Data Recovery Následující text: Jak vytvořit šablonu v Joomle »»»

key | 1. 8. 2008 Pá 10.02 | Software | trvalý odkaz | tisk | 439x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.