INFOPEDIA

Active Directory

Služba Active Directory® je adresářová služba, která ukládá informace o objektech v síti a poskytuje uživatelům a správcům sítě přístup k těmto informacím. Adresář je hierarchická struktura, v níž jsou uloženy informace o objektech v síti. Adresářová služba, např. Active Directory®, poskytuje metody pro ukládání dat v adresářích a zpřístupňuje tato data uživatelům a správcům sítě. Služba Active Directory například ukládá informace o uživatelských účtech, jako jsou názvy, hesla, telefonní čísla atd., a umožňuje přístup k těmto informacím jiným oprávněným uživatelům téže sítě.

Adresářovou službu Active Directory® lze nainstalovat na serverech se systémem Microsoft® Windows Server™ 2003 Standard Edition; Windows Server 2003 Enterprise Edition a Windows Server 2003 Datacenter Edition. Služba ukládá informace o objektech v síti a usnadňuje správcům a uživatelům vyhledání a použití těchto informací. Jako základ logického, hierarchického uspořádání informací adresářů používá služba Active Directory strukturované ukládání dat.

Toto úložiště dat, označované také jako adresář, obsahuje informace o objektech služby Active Directory. Tyto objekty obvykle zahrnují sdílené prostředky, například servery, svazky, tiskárny a účty počítačů a uživatelů sítě.


««« Předchozí text: Redakční systém Následující text: .NET Framework »»»

Learzi | 16. 7. 2006 Ne 14.56 | Technologie | trvalý odkaz | tisk | 595x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.