INFOPEDIA

GemPC 410

obrazek   Čtečka smart karet GemPC 410 je jedním ze starších řešení počítačové bezpečnosti. V dnešní době již byla vytlačena z trhu modernějšími řešeními, které jsou kompaktnější a rychlejší. Ve své době však představovala spolehlivý standard pro řešení postavená na autentizačních kartách.

Jedná se o výrobek firmy GemPlus (dnes přejmenována na Gemalto). Tato čtečka se k počítači připojuje přes sériový port RS 232. Ten však je pouze komunikační bránou pro přenos dat a neposkytuje zdroj napájení pro čtečku. Napájení čtečky je realizováno přes konektor klávesnice PS/2. Toto řešení je u mnoha novějších kancelářských desktopů již nepoužitelné, protože zatímco dříve byl sériový port samozřejmostí u všech běžně prodávaných PC, dnes výrobci těchto levných počítačů již ani konektor pro sériové rozhraní neosazují, zřejmě z důvodu snížení nákladů a ceny počítače. Ostatně v dnešní době je většina nových periferních zařízení připojována přes USB. A tak se objevují i modely, které nedisponují ani konektorem PS/2, protože s počítačem je dodávána USB klávesnice. Na úkor většího počtu USB portů jsou tedy tyto kancelářské stanice ochuzeny o sérové porty a konektory PS/2.


obrazek

Z těchto důvodů je použtelnost těchto čteček omezena na starší nebo plně vybavené počítače a v současnosti jsou nahrazovány modernějšími čtečkami komunikujícími přes USB, anebo čtečkami zabudovanými přímo v klávesnici.

Výhodou této čtečky byla skutečnost, že je poměrně stabilní (i díky plastovému stojánku) a karta se do ní vsunuje shora dolů. Díky tomu nemá čtečka „pochodovat“ po stole, jako to dělají některé novější a menší modely.

Čtečky Gemalto, čtečka bezkontaktních karet epos


««« Předchozí text: Website x5 Evolution Následující text: Virus W32.Downadup »»»

Learzi | 21. 6. 2008 So 10.23 | Bezpečnost | trvalý odkaz | tisk | 454x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.