INFOPEDIA

Soubory s příponou *.dat

Když si na počítači zadáte do hledání *.dat, budete velmi překvapeni, kolik souborů se v počítači s touto příponou nachází. Počítač ji používá pro různé systémové informace.

Soubory s příponou *.DAT nejsou ve Windows považovány za tzv. přímo spustitelné soubory což znamená, že mohou být pouze otevřeny v nějakém programu, který s nimi umí pracovat, a to je ve Windows řešeno formou asociace přípony tj. jednotlivé programy obvykle při své instalaci do Windows zaregistrují pro jednu či více různých přípon souborů odkaz na sebe a když je poté proveden pokus o spuštění takového souboru pak je ve skutečnosti spuštěn pouze příslušný program, který má onu příponu zaregistrovánu a cesta k tomu souboru se mu předá jako parametr při spouštění.

Aplikace používající soubory s příponou *. dat mohou být různé. Dříve se automaticky přidávala k souborům dat vytvářených nějakým programem nebo souborům dat předem pořízených (např. na děrnou pásku nebo na osmipalcové diskety) aby se soubory odlišily od stejnojmenných programů např. .PRG nebo .BAS (pro BASIC) a či pro FORTRAN. Soubor *.dat je tedy pouze soubor dat vytvořených nějakým programem bez ohledu na jejich formát.

spustitelné přípony


««« Předchozí text: Znak euro € ve standardu Unicode Následující text: Jak nainstalovat UPS APC »»»

Learzi | 2. 3. 2008 Ne 16.16 | Data | trvalý odkaz | tisk | 962x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.