INFOPEDIA

Jak vyrobit na počítači znak € - euro?

obrazek   Znak euro není součástí základní ASCII sady a není součástí rozšířené linuxové sady ISO-8859–2. To znamená, že ti, kteří používají tyto sady v jakémkoliv systému, nebudou moci znak pro euro zobrazit.

Znak euro je téměř všude jinde. Většina znakových sad vyrobených za posledních pár let znak euro obsahuje, a to i přes to, že naše klávesnice jej dosud nemá.

Majitelé operačních systémů Windows 98/2000/ME/CE/XP mají vystaráno. Znak pro euro je součástí většiny základních fontů dodaných s těmito operačními systémy.

Ti, kteří pracují s Windows NT/95 nebo se staršími systémy, jako Windows 3.1, 3.0 a pod., by měli navštívit stránky Microsoftu a stáhnout si odtamtud příslušná doplnění svých znakových sad. Máte-li u Windows NT nainstalován Service Pack 2, žádnou další úpravu už dělat nemusíte, neboť součástí SP2 byl i znak €.

Ve Windows stačí podžet klávesu ALT a současně na numerické klávesnicky vyťukat číslo 0128. A znak € je na světě! V české i slovenské klávesnici znak najdete na AltGr+e, v americkém na AltGr+5.

tags: znak eura na klávesnici, na klavesnici znak eura, ascii euro, znak CE


««« Předchozí text: Problémy prohlížeče Firefox Následující text: Další písma osahující symbol měny Euro pro aplikaci Microsoft Publisher 2000 »»»

Learzi | 17. 2. 2008 Ne 10.08 | Návody a postupy | trvalý odkaz | tisk | 3670x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.