INFOPEDIA

Televizní přijímač

obrazek   Televizní přijímač lze z technického hlediska rozdělit na dvě samostatné části. První část přijímá vysokofrekvenční signály a zpracovává je na obrazový a zvukový signál. Druhá část přeměňuje vlastní obrazový signál v optický obraz. Obě části se společně montují na společné kostře televizního příjmače, šasi.

První část, která zpracovává signál, přijímá vysokofrekvenční signály vysílané vysílačem obrazu a zvuku. I tuto část lze rozdělit na dva funkční celky. Je to vysokofrekvenční obrazová část, která se v mnohém podobá rozhlasovému přijímači. Zásadní rozdíl je však v tom, že vysokofrekvenční část televizního přijímače propouští a zpracovává mnohem širší kmitočtové písmo než rozhlasový přijímač.


obrazek

Televizor

Druhý funkční celek lze rozdělit také na dva funkční díly: zvukovou část televizního příjímače na vysokofrekvenční část a nízkofrekvenční. Kmitočtové modulace se dnes pro značné výhody používá u všech moderních vysílačů.

tags: TELEVIZNÍ PŘÍJMAČE, části televizního přijímače, reel přijímač


««« Předchozí text: MIDAS PRO6 Následující text: Nultá generace počítačů »»»

Learzi | 29. 11. 2007 Čt 16.51 | TV - Video - DVD | trvalý odkaz | tisk | 432x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.