INFOPEDIA

NVU 1.0 CZ

Když byl dokončen projekt NVU, byla to ve světě open source programů velká sláva. Vizuální editor webových stránek založený na původním projektu z Mozilly je k dispozici jak pro Windows, tak pro Linux nebo Mac OS.

Přestože je nesporně lepší, než různé freewarové pokusy o HTML editor pro Windows, myslíme si, že existují lepší zdarma dostupné nástroje pro seriózní práci s HTML. NVU je velmi pomalý, při našich testech měl problémy se souborem v UTF-8, možnosti editace zdrojového HTML kódu jsou slabé. Vadilo nám skrývání záložek s otevřenými dokumenty, pokud se uživatel pustil do přímé editace HTML. Na druhou stranu NVU nabízí povedené dialogy pro rychlou úpravu vybraného prvku na stránce. NVU využijete v případech, kdy potřebujete jednoduše zeditovat texty a upravit obrázky na webové stránce, případně chcete začít s webem, ale zatím nemáte potřebné zkušenosti.

Na tvorbu složitějších rozvržení si však vyberte jiný program.

tagy: nvu šablony download, návod na NVU 1.0 CZ pro Win, videonávod pro nvu, elektronická učebnice nvu


««« Předchozí text: Microsoft Expression Web 2006 Následující text: WiMAX »»»

Learzi | 24. 10. 2007 St 15.24 | Software | trvalý odkaz | tisk | 1041x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!



Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.